Get Adobe Flash player

Artykuły

Prezentacja projektów edukacyjnych

 

Prezentacja projektów edukacyjnych

11 kwietnia 2013 roku w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Dębowicy odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „ Tradycje naszego regionu”. Projekt realizowany był w miesiącach luty- kwiecień przez wszystkich uczniów klas II ( 20 osób z klasy II a oraz 18 osób   z klasy II b). Opiekunami projektu były panie Agnieszka Izdebska i Bożena Nurzyńska.

W ramach realizacji projektu uczniowie, podzieleni na osiem grup, przygotowali albumy dotyczące wybitnych postaci naszego regionu.

               Opracowali książkę kucharską tradycyjnych potraw regionalnych. Każda grupa przygotowała jedną potrawę według przepisów naszych babć i częstowała nią uczniów i rodziców.

 

  

Powstał również przewodnik turystyczny po naszym regionie. Uczestnicy projektu opisali    i sfotografowali najciekawsze miejsca gminy, powiatu i województwa pod względem historycznym  i turystycznym.

Każdy uczestnik projektu wyszukał i przyniósł przedmiot związany z życiem codziennym lub historią swojej rodziny i miejscowości. Wszystkie przedmioty zostały sfotografowane i opisane.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie potrafią gromadzić, analizować i zapisywać potrzebne informacje. Odczuwają oni więź łączącą ich z mieszkańcami ich miejscowości, tworzą prace o swoim regionie, wybitnych postaciach tego regionu i promują swoje miejscowości. Wiedzą jakie przedmioty związane są z życiem codziennym mieszkańców oraz historią lokalną i kraju.

Efekty projektu obejrzeli również rodzice uczniów przybyli tego dnia na zebrane.

Zaprezentowano również wywiad z p. Z. Juszczyńskim jako efekt pracy projektu „Wywiad    z moją babcią/dziadkiem.” Wywiad ten został opublikowany w książce „Ocalić wspomnienia. Historie bliskie” W projekcie udział wzięło 4 osoby z klasy I b i II b. W wyniku realizacji projektu „Szlak historyczny po Gminie Trzebieszów” powstała gazetka ścienna ukazująca najciekawsze miejsca w naszej gminie pod względem historycznym. Opiekunem obydwu projektów była pani Ewa Sposób.

Na zebraniu rodziców klas II a i II b zaprezentowano wyniki projektu z j. angielskiego przygotowane pod kierunkiem pani Olgi Poliszczuk. Były to filmy nakręcone przez uczniów w języku angielskim.

 

 

 
stat4u